WIELKA WYSPA i ZOO

from/per person 102.00

Wielka Wyspa i Zoo

Podczas wycieczki odwiedzimy jeden z najpiękniejszych zakątków Wrocławia. „Zielone płuca miasta”, miejsce magiczne, pełne niespotykanych budowli oraz pomników przyrody. Zwiedzanie z przewodnikiem, który wplecie tu jeszcze odpowiednią dawkę historii, zapewni wszystkim amatorom łączenia przyrody i architektury niesamowite wrażenia.

Zobaczymy między innymi:

Halę Stulecia – zaprojektowaną przez Maksa Berga, najsłynniejsze dzieło wrocławskiego modernizmu, powstałe na stulecie pokonania wojsk Napoleona. Na początku XIX wieku jedna z największych budowli na świecie, mogąca pomieścić dziesięć tysięcy osób.

– ponad 100 letni Ogród Japoński, unikatowy na skalę europejską z ogromną ilością drzew oraz roślin azjatyckich. Na terenie Ogrodu będziemy podziwiać kamienne dekoracje z XVIII i XIX wieku.

– Pergolę, porośniętą winoroślą, składającą się z 750 kolumn, bez wątpliwości ulubione miejsce niedzielnych spacerów mieszkańców Wrocławia.

– Pawilon Czterech Kopuł – budowlę, w której przez lata funkcjonowała Wytwórnia Filmów Fabularnych, a obecnie mieści się Muzeum Sztuki Współczesnej.

– Iglicę, wzniesioną w roku 1948 przy okazji Wystawy Ziem Odzyskanych, pamiętającą Pabla Picassa, który właśnie we Wrocławiu narysował swego słynnego gołąbka pokoju. Od ponad pięćdziesięciu lat architektoniczny symbol Wrocławia.

– Wrocławską Fontannę, jedną z największych w Europie, która co godzinę dostarcza turystom niezapomnianych wrażeń podczas widowisk artystycznych łączących muzykę i światło.

– przespacerujemy się Parkiem Szczytnickim, największym i najbardziej znanym parkiem we Wrocławiu, w którym rośnie ponad 400 gatunków drzew, poszukamy drewnianego Kościółka pw. Św. Jana Nepomucena, który przeniesiony z Kędzierzyna Koźla stoi tutaj już ponad 100 lat.

– Wrocławski Ogród Zoologiczny, najstarszą tego typu placówkę na ziemiach polskich i na pewno najładniejszą. Jeden z pięciu najchętniej odwiedzanych ZOO w Europie. Wrocławski Ogród Zoologiczny jest domem dla ponad dziesięciu i pół tysiąca zwierząt z ponad tysiąca stu gatunków.

– Afrykarium, jedyne takie miejsce w Polsce, jedno z najnowocześniejszych w Europie, unikat na skalę światową. Od 2014 roku oceanarium prezentuje kilka tysięcy zwierząt wodnych pochodzących z Czarnego Lądu, możemy tu zobaczyć niezliczoną ilość ryb, płaszczki, żółwie, rekiny, pingwiny i wiele innych.

 

Czas trwania wycieczki:

2,5 – 3 h

Polecam także:

STARÓWKA WROCŁAWSKA

(0)

OSTRÓW TUMSKI

(0)

WIELKA WYSPA i ZOO

(0)

NAUKA WE WROCŁAWIU

(0)

OD FREDRY DO SŁOWACKIEGO

(0)

SZLAKIEM KRASNALI

(0)

WROCŁAWSKI WĘZEŁ WODNY

(0)

DZIELNICA CZTERECH ŚWIĄTYŃ

(0)