WROCŁAWSKI WĘZEŁ WODNY

from/per person 49.00

Wrocławski węzeł wodny

Wrocław posiada jeden z największych w Europie system dróg wodnych oraz niezliczoną liczbę budowli hydrotechnicznych. Łączna długość rzeki Odry i jej kanałów na terenie Wrocławia to ponad 80 kilometrów. Dzięki temu nasze miasto wyróżnia się na tle innych europejskich miast. Ogromna ilość mostów, kładek, kanałów, fontann, wszechobecna bliskość wody dodaje uroku stolicy Dolnego Śląska i czyni z niej miasto jedyne w swym rodzaju. Podczas tej wycieczki z przewodnikiem zobaczycie nieco inny Wrocław.

Zobaczymy między innymi:

– wrocławskie zabytki z innej perspektywy podczas rejsu statkiem. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc na największym statku wycieczkowym w Polsce „Wratislavia”, który na swoich trzech pokładach może pomieścić prawie 400 osób.

– Hydropolis – Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie, jeden z nielicznych takich obiektów na świecie. Wystawa znajduje się w XIX – wiecznym podziemnym zbiorniku wody pitnej. Nowoczesna, multimedialna ekspozycja ukazuje znaczenie wody dla człowieka.

– nad Odrą przejedziemy kolejką gondolową „Polinka”, o długości 373 metrów, która powstałą aby ułatwić przemieszczanie się studentów i pracowników naukowych wrocławskiej politechniki pomiędzy budynkami uczelni, które znajdują się po obu stronach rzeki.

– Most Grunwaldzki , najbardziej rozpoznawalny most Wrocławia, jeden z symboli miasta. Pierwszy w tej części Europy most wiszący, o długości 112,5 metra, do którego budowy wykorzystano 2400 ton granitu. Obecnie jest to największy most wiszący w Polsce.

– Bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich, położony na lewym brzegu Odry, obecnie jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc we Wrocławiu.

Czas trwania wycieczki:

2,5 – 3 h

Polecam także:

STARÓWKA WROCŁAWSKA

(0)

OSTRÓW TUMSKI

(0)

WIELKA WYSPA i ZOO

(0)

NAUKA WE WROCŁAWIU

(0)

OD FREDRY DO SŁOWACKIEGO

(0)

SZLAKIEM KRASNALI

(0)

WROCŁAWSKI WĘZEŁ WODNY

(0)

DZIELNICA CZTERECH ŚWIĄTYŃ

(0)