SZLAKIEM KRASNALI

from/per person 0.00

Szlakiem Krasnali

Wycieczka po Starym Mieście „Szlakiem Krasnali” przede wszystkim przeznaczona jest dla najmłodszych turystów. To kolejna odsłona cyklu – zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem – tym razem jednak to Krasnale będą naszymi przewodnikami po mieście, jego najpiękniejszych zakątkach oraz najciekawszych miejscach. Każdy uczestnik wyprawy dostanie Mapę Krasnoludkową ułatwiającą pokonanie szlaku.

Postaramy się odszukać miedzy innymi:

Papę Krasnala – najważniejszego wrocławskiego krasnala, który pojawił się na ulicy Świdnickiej już w roku 2001. Miejsce to nieprzypadkowe, ponieważ właśnie tutaj w latach 80-tych XX wieku odbywały się happeningi Pomarańczowej Alternatywy. Kiedyś zaangażowany w politykę obecnie już na zasłużonej emeryturze!

Profesora – najbardziej uczonego wrocławskiego krasnala, który zatopiony w lekturze uczonej księgi zatrzymał się przed wejściem do wrocławskiego uniwersytetu.

Rzeźnika, który na wrocławskich jatkach czeka na klientów przed swym kramem.

Więziennika, tęsknie spoglądającego zza grubych krat wrocławskiego więzienia.

Wroclovka, uchodzącego wśród krasnali za największego miłośnika miasta nad Odrą.

Pierożnika, wielkiego miłośnika jedzenia, przede wszystkim pierogów, obdarzony pięknym uśmiechem uchodzi za najszczęśliwszego wrocławskiego krasnala.

W-Skersa, Ślepaka, Głuchaka, którzy na wrocławskim Rynku, tuż przy Ratuszu walczą z barierami, które utrudniają życie osobom niepełnosprawnym.

Paragrafka, strzegącego praw na Wrocławskim Uniwersytecie i czujnym okiem spoglądającego na studentów.

Obieżysmaka, dla jednych największego łakomczucha wśród wrocławskich krasnali, dla innych smakosza. Ten jeden z najbardziej znanych wrocławskich krasnali spędza w restauracjach na wrocławskim Starym Mieście.

Kolekcjonera, który w Domu Towarowym „Feniks” wycenia rzadkie monety.

Pracza Odrzańskiego, który w Odrze, nieopodal Mostu Piaskowego pierze swoje rzeczy. Starzy wrocławianie opowiadają, że wiele lat temu to właśnie on jako pierwszy ostrzegł wrocławian o zbliżającej się Wielkiej Wodzie, która zalała miasto w roku 1997.

Ossolinka, największego miłośnika książek we Wrocławiu, pasjonata wiedzy, który od wielu lat jest opiekunem zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

Gazusia, mieszkającego na moście zakochanych, który łączy wyspę Piasek z Ostrowem Tumskim.

– poszukamy Chrapka, śpiącego przy jednym z wrocławskich hoteli.

– postaramy się odpowiedzieć na pytanie co pije na Ostrowie Tumskim Kawiarek, jaką książkę czyta Wrocławiak, co niesie Skryba, czym jeździ Krasnal Włoski oraz skąd pochodził Drukarz Kacper.

 

Czas trwania wycieczki:

2 – 2,5 h

Polecam także:

STARÓWKA WROCŁAWSKA

(0)

OSTRÓW TUMSKI

(0)

WIELKA WYSPA i ZOO

(0)

NAUKA WE WROCŁAWIU

(0)

OD FREDRY DO SŁOWACKIEGO

(0)

SZLAKIEM KRASNALI

(0)

WROCŁAWSKI WĘZEŁ WODNY

(0)

DZIELNICA CZTERECH ŚWIĄTYŃ

(0)