Wycieczka po Starym Mieście „Szlakiem Krasnali” przede wszystkim przeznaczona jest dla najmłodszych turystów. To kolejna odsłona cyklu – zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem – tym razem jednak to Krasnale będą naszymi przewodnikami po mieście, jego najpiękniejszych zakątkach oraz najciekawszych miejscach. Każdy uczestnik wyprawy dostanie Mapę Krasnoludkową ułatwiającą pokonanie szlaku.
Postaramy się odszukać miedzy innymi:
– Papę Krasnala – najważniejszego wrocławskiego krasnala, który pojawił się na ulicy Świdnickiej już w roku 2001. Miejsce to nieprzypadkowe, ponieważ właśnie tutaj w latach 80-tych XX wieku odbywały się happeningi Pomarańczowej Alternatywy. Kiedyś zaangażowany w politykę obecnie już na zasłużonej emeryturze!
– Profesora – najbardziej uczonego wrocławskiego krasnala, który zatopiony w lekturze uczonej księgi zatrzymał się przed wejściem do wrocławskiego uniwersytetu.
– Rzeźnika, który na wrocławskich jatkach czeka na klientów przed swym kramem.
– Więziennika, tęsknie spoglądającego zza grubych krat wrocławskiego więzienia.
– Wroclovka, uchodzącego wśród krasnali za największego miłośnika miasta nad Odrą.
– Pierożnika, wielkiego miłośnika jedzenia, przede wszystkim pierogów, obdarzony pięknym uśmiechem uchodzi za najszczęśliwszego wrocławskiego krasnala.
– W-Skersa, Ślepaka, Głuchaka, którzy na wrocławskim Rynku, tuż przy Ratuszu walczą z barierami, które utrudniają życie osobom niepełnosprawnym.
– Paragrafka, strzegącego praw na Wrocławskim Uniwersytecie i czujnym okiem spoglądającego na studentów.
– Obieżysmaka, dla jednych największego łakomczucha wśród wrocławskich krasnali, dla innych smakosza. Ten jeden z najbardziej znanych wrocławskich krasnali spędza w restauracjach na wrocławskim Starym Mieście.
– Kolekcjonera, który w Domu Towarowym „Feniks” wycenia rzadkie monety.
– Pracza Odrzańskiego, który w Odrze, nieopodal Mostu Piaskowego pierze swoje rzeczy. Starzy wrocławianie opowiadają, że wiele lat temu to właśnie on jako pierwszy ostrzegł wrocławian o zbliżającej się Wielkiej Wodzie, która zalała miasto w roku 1997.
– Ossolinka, największego miłośnika książek we Wrocławiu, pasjonata wiedzy, który od wielu lat jest opiekunem zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.
– Gazusia, mieszkającego na moście zakochanych, który łączy wyspę Piasek z Ostrowem Tumskim.
– poszukamy Chrapka, śpiącego przy jednym z wrocławskich hoteli.
– postaramy się odpowiedzieć na pytanie co pije na Ostrowie Tumskim Kawiarek, jaką książkę czyta Wrocławiak, co niesie Skryba, czym jeździ Krasnal Włoski oraz skąd pochodził Drukarz Kacper.
Czas trwania wycieczki:
2 – 2,5 h