NAUKA WE WROCŁAWIU

from/per person 52.00

Nauka we Wrocławiu

Wrocław to jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Miasto posiada kilka renomowanych uczelni. Według mnie najważniejsza z nich czyli Uniwersytet Wrocławski kształci już studentów ponad 300 lat. Na przestrzeni wieków w mieście nad Odrą żyło i tworzyło kilku laureatów Nagrody Nobla. Jako przewodnik miejski, który skończył 'historię’ na tym właśnie Uniwersytecie zapraszam na wycieczkę śladami nauki we Wrocławiu.

Zobaczymy między innymi:

Uniwersytet Wrocławski jedną z najstarszych uczelni w Europie. Studiuje na nim ponad 30 tysięcy studentów. Budynek Uniwersytetu powstał na początku XVIII wieku i miał być najdłuższą budowlą barokową w Europie.

– Aulę Leopoldynę, najważniejsza, najpiękniejsza aula na Wrocławskim Uniwersytecie.
„Perła baroku” nie posiadająca sobie równych na Śląsku. Otrzymała swoją nazwę na cześć Cesarza Leopolda I, fundatora uczelni. Aula jest miejscem obchodów najważniejszych uroczystości podczas roku akademickiego.

– Oratorium Marianum, kiedyś jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Uniwersytetu Wrocławskiego, dzięki doskonałej akustyce jedna z najważniejszych sal muzycznych
w dziewiętnastowiecznym Wrocławiu. Koncertowali w niej między innymi: Brahms, Paganini, Liszt, Wieniawski, Schumann.

– Wieżę Matematyczną, obecnie należąca do Muzeum Uniwersyteckiego z piękną panoramą na miasto.

– Zakład Narodowy im. Ossolińskich, powstały we Lwowie, po wojnie przeniesiony do Wrocławia. Jeden z najważniejszych ośrodków kultury polskiej. Obecnie instytut znajduje się w kompleksie Klasztoru Szpitalników z Czerwoną Gwiazdą.

– Muzeum Pana Tadeusza – w którym znajduje się rękopis dzieła Adama Mickiewicza,
oraz wystawy przede wszystkim dotyczące epoki romantyzmu.

– Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, jedyne takie muzeum w Polsce. Działające już ponad 60 lat muzeum ma w swoich zbiorach ponad 70 tysięcy eksponatów.

 

Czas trwania wycieczki:

2,5 – 3 h

Polecam także:

STARÓWKA WROCŁAWSKA

(0)

OSTRÓW TUMSKI

(0)

WIELKA WYSPA i ZOO

(0)

NAUKA WE WROCŁAWIU

(0)

OD FREDRY DO SŁOWACKIEGO

(0)

SZLAKIEM KRASNALI

(0)

WROCŁAWSKI WĘZEŁ WODNY

(0)

DZIELNICA CZTERECH ŚWIĄTYŃ

(0)